Príbeh života

0 Hodnotení

Sledovať vývoj života na Zemi počas uplynulých miliónov rokov – od nepatrných jednobunkových organizmov v prekambrických moriach cez obrovské dinosaury až po cicavce a Homo sapiens – je fascinujúci zážitok. Kniha je prehliadkou toho, ako vedci dokážu z objavených fosílií a stôp zrekonštruovať podobu vyhynutých živočíchov. Jan Sovák, autor textu aj ilustrácií, sa preslávil rekonštrukciami

Prehľad

Sledovať vývoj života na Zemi počas uplynulých miliónov rokov – od nepatrných jednobunkových organizmov v prekambrických moriach cez obrovské dinosaury až po cicavce a Homo sapiens – je fascinujúci zážitok. Kniha je prehliadkou toho, ako vedci dokážu z objavených fosílií a stôp zrekonštruovať podobu vyhynutých živočíchov.
Jan Sovák, autor textu aj ilustrácií, sa preslávil rekonštrukciami stoviek druhov prehistorických foriem života, ktoré tvorí pod vedením paleontológov z celého sveta. Považuje sa za jedného z najlepších maliarov, ktorí sa venujú tematike praveku. Ilustroval vyše 300 kníh vydaných v 15 jazykoch, bol ilustrátorom Crichtonovho románu Jurský park, podľa ktorého bol nakrútený úspešný film. S Donom Lessemom, vedeckým poradcom tohto filmu, potom spoločne vydali niekoľko kníh. Ponorte sa do príbehu života a nechajte sa unášať dramatickosťou jeho evolučných premien.

EAN: 9788055638928

ZDIEĽAŤ