Sérotonín

0 Hodnotení

Rozprávačom románu Sérotonín je štyridsaťšesťročný poľnohospodársky inžinier Florent-Claude a jeho príbeh je o Francúzsku, ktoré dupe po svojich tradíciách, ničí svoje mestá a búriaci sa vidiek. Deprimovaný rozprávač odchádza z Paríža a spoločne s bývalým spolužiakom – farmárom s aristokratickým pôvodom chodí po francúzskom vidieku hľadajúc nádej a svoje „mŕtve“ lásky. Sérotonín je románom o

Prehľad

Rozprávačom románu Sérotonín je štyridsaťšesťročný poľnohospodársky inžinier Florent-Claude a jeho príbeh je o Francúzsku, ktoré dupe po svojich tradíciách, ničí svoje mestá a búriaci sa vidiek.
Deprimovaný rozprávač odchádza z Paríža a spoločne s bývalým spolužiakom – farmárom s aristokratickým pôvodom chodí po francúzskom vidieku hľadajúc nádej a svoje „mŕtve“ lásky.
Sérotonín je románom o pustošení sveta bez dobra, spolupatričnosti a zároveň je románom o smútku, výčitkách a ľútosti.

„Houellebecq pre nás nikdy nebol cynikom či nihilistom. Nikdy sa nepovyšoval nad svoje úbohé postavy, skôr stál po ich boku. Ak ho niečo spája so Célinom a jeho románom Smrť na úver, je to predovšetkým pozornosť, ktorú venuje porazeným. Umenie provokácie – úprimné alebo vypočítavé – je až na druhom mieste.“ Alexis Brocas (Le Nouveau Magazine Littéraire)

EAN: 9788082070180

ZDIEĽAŤ