Nina X

0 Hodnotení

Šokujúci príbeh ženy, ktorú viac ako dvadsať rokov držala v zajatí sekta. Inšpirované skutočnými udalosťami. „Stal sa zo mňa nikto. O mojej existencii nikto nič netušil… Až kým sa mi nepodarilo utiecť.“ To sú slová Niny, ženy, ktorú viac ako dvadsať rokov väznil maoistický kult v južnom Londýne. Jej príbeh je tragický, dojemný a napriek

Prehľad

Šokujúci príbeh ženy, ktorú viac ako dvadsať rokov držala v zajatí sekta. Inšpirované skutočnými udalosťami.

„Stal sa zo mňa nikto. O mojej existencii nikto nič netušil… Až kým sa mi nepodarilo utiecť.“

To sú slová Niny, ženy, ktorú viac ako dvadsať rokov väznil maoistický kult v južnom Londýne. Jej príbeh je tragický, dojemný a napriek všetkému svojským spôsobom humorný. Prináša hlboký psychologický ponor do života bytosti, ktorá bola kruto vychovávaná v absolútnej ideologickej čistote komunistického režimu, až kým nestratila vlastnú osobnosť.

Nina nevie, čo je to matka či otec. Nikdy sa nestretla s iným dieťaťom. Nevlastnila knihy, hračky. Nemala súkromie. Vodca, ktorý okrem nej držal v izolácii aj ďalšie štyri ženy, ju nazýval Projektom. A Nina ním naozaj bola. Nepopísaný list oddelený od „falošných bohov kapitalizmu a narcistického kultu vlastnej osobnosti“.

Po dlhých desaťročiach sa Nina dostáva na slobodu a na svetlo sveta sa vynára jej strastiplný príbeh zachytený v denníkoch, ktoré skrývajú šokujúce podrobnosti z Nininho života v sekte. To však zďaleka nie je všetko… Nine sa v mysli začínajú objavovať dávno vymazané spomienky na tajuplné úmrtia opradené množstvom otázok a záhad.

„Literárny skvost… Morrison vydal majstrovské dielo.“
SUNDAY TIMES

„Presvedčivé, dojemné, vydarené… A extrémne zábavné.“
OBSERVER

EAN: 9788080900618

ZDIEĽAŤ