Vlk. Vynikajúca mafiánska detektívka od slovenského autora.

Kniha Vlk

Potkan, Rosnička a Kukučka. Čistokrvné kriminálky od slovenského autora Františka Kozmona. Novinka v tejto zvieracej krimisérii, ktorá vychádza ako súčasť veľkej knižne akcie „Knižný kompas“ dostala názov Vlk. Zatiaľ čo predošlé tri diely, boli skôr čistokrvné kriminálky, František Kozmon tentoraz zamieril do mafiánskych vôd Montrealu. Naštudoval si prostredie i taliansku mafiu, takže dielo vyznieva autenticky a málokto by ho prisudzoval slovenskému autorovi.

Hlavnou postavou knihy Vlk je detektív Marek Wolf, ktorý žil istý čas v Kanade a vrátil sa na Slovensko kde sa z neho stal úspešný vyšetrovateľ.  Tentoraz však opäť odchádza do Ameriky aby vypátral pravdu o svojom otcovi. Prinútil ho k tomu vrah, ktorý mu poslal fotku z miesta činu. Montrealskému podsvetiu totiž kedysi vládol Anthony Rizzo a otec hlavného hrdinu, ako policajt kedysi pracoval pre taliansku mafiu. Infiltroval sa tam snáď pre to, aby na Rizzovcov zbieral dôkazy?

Po rokoch sa na povrch dostávajú hriechy minulosti, Rizzo je za mrežamy a na vrahovom zozname pribúdajú obete, ktoré pred tým pracovali pre starého mafiána. Čo má s tým všetkým spoločné jeho otec a čo Marek zistí o svojej minulosti sa už dočítate v diele Vlk od Františka Kozmona ktoré vychádza vo vydavateľstve Ikar.

Zanechať komentár